Close

Marzec 27, 2017

SmartDOM –  „Drugi produkt za 50%, trzeci za 1zł”

Połączenie Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu, czyli właściciela sieci Plus sprawiło, że usługa SmartDOM  zyskała nowe usługi, a klienci możliwość otrzymania rabatów za skorzystanie z kilku usług obu firm.

Od kilku lat obserwujemy jak Plus reklamuje produkt smartDOM, w tym roku ruszyła nawet kolejna odsłona produktu, gdzie poza tradycyjnym oszczędzaniem, w którym drugi produkt dostaniemy za 50% ceny a trzeci za złotówkę. Teraz można oszczędzać aż na 9 usługach.

Promocja Smart Dom

Niestety, wszędzie, w każdej ofercie znajdują się dodatkowe obostrzenia i haczyki. Wszystkie umowy, regulaminy należy czytać z uwagą i z rozwagą podchodzić do telewizyjnych reklam. Obniżka obowiązuje, bowiem od produktów wybranych, jak opisuje portal cena-energii.pl http://cena-energii.pl/smartdom-oszczedzaj-na-rachunkach.html pierwszy posiadany już produkt nie może być niższy niż 49,90 zł  w ofercie standardowej lub 30/60 zł w ofercie elastycznej Plus Mix/.  Kolejny uprawniający do następnych zniżek produkt dla nowego Klienta musi wynosić 39,90 zł – dla ofert pozyskaniowych Plus Abonament, Internet Plusa/Cyfrowego Polsatu. Jeśli decydujemy się na ofertę bez sprzętu tylko kartę SIM lub Tylko SIM + raty pułap od jakiego zaczynamy oszczędzanie musi wynieść 59,90 zł – dla ofert pozyskaniowych Telewizji, Internet Plusa/ Cyfrowego Polsatu.  Trzeci produkt otrzymamy za 1 zł jeśli jego wartość nie przekroczy 19,99 zł. Zatem nici z rabatu jeśli wybierzemy usługę droższą niż 18,99.  Zatem niekoniecznie trzeci produkt z złotówkę.

Plus oferuje obecnie usługi takie jak: telewizję, Internet, telefon, usługi bankowe oraz energię elektryczną i gaz. Polsat Cyfrowy poza listą kanałów telewizyjnych ma w ofercie monitoring, ubezpieczenia i AGD. W sumie na 9 produktach i usługach można zaoszczędzić ponad 1000 złotych.

Oferta dostępna jest dla dotychczasowych klientów Plusa lub Cyfrowego Polsatu, jak i nowych. Chociaż, wprowadzono ograniczenie czasowe aby dołączyć do smartDOM wymaga się aby co najmniej jedną usługę Cyfrowego Polsatu lub Plusa posiadać przez okres minimum 60 dni.

Osoby przechodzące z innej sieci dostaną rabat przez pierwsze miesiące na przenoszoną usługę. Po tym okresie będzie możliwe skorzystanie z opisywanej promocji.

Zanim wybierzemy się do salonów po drugi produkt za 50% i trzeci za 1zł. Warto dowiedzieć się jak działa nowy smartDOM.

– oferta nie obejmuje rata za nabycie sprzętu telekomunikacyjnego w ofertach ratalnych

– Plus Abonament lub Plus Internet musi zaczynać się od min. 49,90 zł

– Plus Mix 50 zł w ofercie standardowej i 30/60 w ofercie elastycznej

Zatem są to obostrzenia, o których już wspominaliśmy , ograniczeniem jest minimalna kwota zobowiązania wynosząca 49,90zł.

Niestety, pomimo reklam, oferta nie przypadła do gustu wszystkim. Czasem warto poczytać komentarze. Nabrany na forum Interia.pl napisał:

Smart Dom to wielka ściema. Nawet jeśli płacisz za drugi produkt 50% a trzeci za 1 zł To jeśli przedłużasz umowę na przykład na pierwszą usługę którą jest telefon z abonamentem i jeśli nawet abonamenty uległy obniżce to Ty nie możesz płacić mniej tylko tyle samo lub więcej inaczej stracisz rabaty na kolejnych usługach.
Druga sprawa jeśli przedłużasz umowę z telefonem to będąc w programie smart dom doliczają Ci raty za telefon przez cały okres umowy w wysokości zależnej od wybranego telefonu. Np 30 zł razy 24 miesiące. Co daje dodatkowe obciążenie 720zł. Osoby nie bedące w Smart Dom zapłaciły by tylko 1zł jednorazowo . W ten sposób Plus odbiera sobie z Twojej kieszeni to co dał Ci wcześniej w rabatach Smart Dom. Robiąc z Ciebie niewolnika bo nie możesz odejść póki nie wygasną Ci pozostałe usługi smart Dom

Podobnie niezadowolony użytkownik programu Fred:

Przestrzegam przed Smart domem (cyfrowy Polsat + plus abonament i internet mobilny). W reklamach i w rozmowie z konsultantem nie jest dopowiedziane, że po 2 latach w ramach abonamentu (u mnie 109.90PLN) nie ma propozycji wymiany telefonu. Można go mieć ale kupiony dodatkowo na raty. Abonament internetowy (15 GB za 49 PLN).Oczywiście w ramach pakietu lojalnościowego z cyfr. polsatem płacę 99,90 za tv+ 55 za tel. +1 PLN za inter. Teoretycznie wszystko gra ale gdzie jest moja korzyść gdy kupując telefon w sklepie, w Play na kartę (25PLN na mc) mam dużo więcej oferowane a internet 30GB za 29 PLN. Może to nie są wielkie różnice ale Pakiet lojalnościowy powinien mi dać wyraźną korzyść a nie iluzję i poczucie zrobienia w konia. Co do Cyfrowego Polsatu nie mam większych zastrzeżeń oczywiście oprócz transmisji Euro gdzie przy stosunkowo wysokim abonamencie nie proponowano żadnego dostępu do dodatkowych transmisji. W tym miesiącu rozwiązuję umowę smart dom i innych przed nią przestrzegam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *