Close

Maj 22, 2017

Polecenie zapłaty w PLUS

Polecenie Zapłaty – to najwygodniejszy i bezgotówkowy sposób płacenia rachunków za prąd. Plus co miesiąc przesyła do Twojego banku informację o kwocie należności, a bank reguluje ją w terminie płatności podanym na fakturze. O uruchomieniu usługi poinformujemy Cię na pierwszej stronie faktury za prąd “Kwotę X pobierzemy poleceniem zapłaty. 

Jeżeli chcesz skorzystać z polecenie zapłaty wypełnij wniosek i prześlij go pocztą na adres:

MARKET SP. Z O.O.
Centrum Obsługi
ul. Warszawska 222A
26-617 Radom
Polkomtel Sp. z o.o. – Polecenie zapłaty

Powyższe informacje podane są na stronie plusa. Jednak na czym polega polecenie zapłaty?

Jest to wygodny sposób aby opłacić rachunki za prąd, dodatkowo to bezpieczna i szybka forma, dzięki której nie zapomnimy już o tym aby uregulować bieżące zobowiązania. To sprzedawca energii sam troszczy się o to aby jego należność została pobrana z twojego konta. Mając twoje upoważnienie, przedstawia je bankowi, a usługa polecenia zapłaty, automatyczne inicjuje płatność wprost z Twojego rachunku. Działa to nie tylko w przypadku opłat za tani prąd ale także w przypadku:

  • usługi telekomunikacyjne
  • abonament płatnej telewizji
  • składki ubezpieczenia
  • rachunki za energię elektryczną, cieplną i gaz
  • prenumeratę czasopism
  • raty pożyczek

To twój bank przeleje pieniądze do wierzyciela, będzie także czuwał nad terminowym inicjowaniem płatności, jaki tym aby płatność nie przekroczyła należnej w fakturze kwoty.  Nikt nie pozbawia cię kontroli nad procesem płatności. W ciągu 56 dni od każdej płatności (w przypadku gdy płatnikiem jest firma okres ten wynosi 5 dni) masz prawo odwołania – bez podania przyczyn – każdej dokonanej w ten sposób płatności. Jedynym twoim obowiązkiem jest zapewnić środki na rachunku a należność będzie pobierana przez bank i przesyłana do banku wierzyciela w ostatnim dniu terminu płatności.

One Comment on “Polecenie zapłaty w PLUS

Paola
Czerwiec 30, 2017 at 8:54 pm

Wszystko fajnie. Dobry tekst.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *