Close

Marzec 2, 2017

E-faktura od PLUSA

E-faktura ma pomagać nam w prowadzeniu domowej księgowości, ale czy tak faktycznie jest? Pamiętamy o uregulowaniu zobowiązania jeśli nie mamy przed sobą rachunku? Możemy go wydrukować aby znalazł się w naszym domowym archiwum, ale wolimy dostawać papierowe faktury.

Co z tym e-rachunkiem?

W ustawie o podatku VAT wprowadzono  definicję faktury i faktury elektronicznej, w myśl art. 2 pkt 31 i 32 ustawy za rachunki za prąd przez internet nie muszą być przez nikogo podpisane czy opieczętowane. Takie postanowienie skutecznie wykorzystują oszuści. Według odbiorców nie tylko energii e-faktura ma tyle samo plusów, co minusów. Kto więc korzysta na wirtualnych rachunkach sprzedawcy czy odbiorcy?

Czy warto zdecydować się na e-fakturę?

Zdecydowanie warto, jeśli za wystawianie papierowej faktury każą nam dodatkowo płacić.  Czasem nie ma innego wyjścia jak oferta z e-fakturą, inaczej rosną koszty. E-faktura to sposób na szybsze opłaty, można od razu wejść do płatności internetowych. Chociaż rezygnacja z faktury papierowej powinna zaowocować brakiem albo obniżeniem opłaty handlowej to nie zawsze tak się dzieje, porównujmy więc oferty na prąd, sprawdzajmy rankingi cen prądu, aby nie zwiększyć kosztów jakie ponowimy za energię.

Ebok PLUS

Jak pisze EnergiaDirect.pl:

Elektronicznych rozwiązań przybywa, fakturę otrzymamy na e-mail, ale i nie tylko. Ile mamy zapłacić dowiemy się w tym samym dniu, w którym rachunek został wystawiony. Jest to wartość dodana dla tych, którzy lubią szybko poznać swoje rozliczenia, aby zaplanować budżet domowy.

One Comment on “E-faktura od PLUSA

kris
Maj 5, 2017 at 9:38 am

super

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *